Seria Linuksowy Świr nie…

Seria Linuksowy Świr nie tylko ma się skupiać na moich nędznych blogach, ale także na pokazywaniu gier czy programów.

Pamiętacie Jazz Jackrabbit 2? Zapewne – ta prosta, ale zarazem fajna gra stworzona przez Epiców (jeszcze zanim nie byli rakiem branży gier wideo) potrafiła spalić miliony godzin życia graczy na całym świecie. Ładna kolorowa grafika, świetna oprawa muzyczna i pomysł na siebie (stworzony jeszcze na DOSa) sprawił, że gracze pokochali tę grę, która raczej dziś jest martwa.

Jeśli ktoś myśli, że ten tekst będzie o Jazz Jackrabbit to chyba na głowę upadł, że Epic to dobra firma. Ale był kiedyś projekt innej gry, inspirowanej platformówkami – mowa tutaj o Pekka Kana 2, czyli platformowej grze stworzonej przez Piste Gamez (w postaci Janne Kivilahti), która może nie jest oparta na szybkości (to nie Sonic), ale gra również rozkochała rzesze fanów – głównie chyba swoją darmowością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W grze wcielamy się w kurczaka, a naszym celem jest przejście gry w celu uratowania porwanych kur spod szponów kruka. Grę można porównywać jako tako z JJ, ale moim zdaniem obie gry mają dość podobny poziom audiowizualny.

W skrócie do dupy recenzja. Ale Pekka the Rooster 2 została zFLOSSowana w 2010 roku – a dodatkowo znaleźli się fani, którzy rozwijają grę po dziś dzień łatając błędy czy … poprzez przeportowanie gry na Androida.

Więc tak – poprzez to, że gra została udostępniona społeczności, żyje po dziś dzień, gdy o JJ2 raczej świat zapomniał.

Jak ktoś chce zainstalować grę, to znajduje się w repozytorium Debiana / Ubuntu jako pekka-kana-2

____________

Przy okazji zapraszam na Discorda, w którym pomagam – celem jest zrzeszanie się i budowanie społeczności Linuksowej – https://discord.com/invite/tfsUgwPyVx (Wiem, że Discord ssie)

#linux #gry #linuksowyswir #linuksowyswirgry (tagi do czarnolistowania)