Po raz 212 przygotowałem dla…

Po raz 212 przygotowałem dla Was skrót najważniejszych informacji z minionego tygodnia. Informacje w „rozszerzonej” formie – możecie obejrzeć w poniższym filmiku. Tag do czarnolistowania – #gpt

W dzisiejszym odcinku – miedzy innymi:

– Czy cała afera dotycząca „cenzury” remastera Mass Effecta ma sens? Okazuje się bowiem, ze chodzi tylko o kilka ujęć, a nie „wypłaszczenie krzywej” Mirandy. Większe kontrowersje powinna budzić cena – która jak na remsater – jest naprawdę wysoka (270zł).

– Projektanci z Sony zdradzili ile znaczków – trójkątów, kółek, kwadratów i krzyżyków – jest wytłoczonych na gripach Dual Sense. Konkretnie – aaa oglądajcie materiał :-).

– Do The Medium od Bloober Team wkradły się dwa znaczki graficzne. Popularne dziś osiem gwiazdek oraz napis „Bestia z Wadowic”. Jak twierdzi studio – jest to dzieło pojedynczej osoby, a nie wyraz całej ekipy i Blooper nie chce bawić się w politykę. I słusznie!

– Google dalej bardzo wspiera swoją platformę jaką jest Stadia. Tak bardzo, że zamknął właśnie 2 studia, które miały pracowac nad produkcjami na tę platformę. 150 osób szuka pracy – ktoś coś?

– CD Projekt RED ofiarą ataku hakerów. Ci dobrali się do kodów źródłowych Cyberpunka, Gwinta i Wiedźmina. CDPR nie negocjuje z terrorystami, takoż kody źródłowe zostały sprzedane w darknecie.

– Warner Bros po 6 latach opatentował swój system Nemesis z gry Śródziemie Cień Mordoru / Cień Wojny opowiadającej o przygodach Taliona. Patent jest jednak tak szeroko opisany, że WB zablokował jakąkolwiek możliwość powstania czegoś chociażby odrobnikę podobnego.

– HBO pod wpływem krytyki zdradziło kto wcieli się w serialowego Joela i serialową Ellie w ekranizacji The Last of Us. Będa to Pedro Pascal, oraz Bella Ramsey, których znać możemy m.in z Gry o Tron.

– Nie zabraknie także zapowiedzi i zwiastunów, jak chociażby Chivarly2, Oddworld Abe Soulstorm czy Magic Legends, oraz polskiego Paradise Lost

#gry #zainteresowania #ciekawostki