Po raz 211 zapraszam do…

Po raz 211 zapraszam do podsumowania najważniejszych wiadomości z branży gier w moim autorskim programie pt. Gamingowy Przegląd Tygodnia.

Co w tym tygodniu?

– Komisja Europejska zamierza wziąć się za #nintendo W UE było niemal 25 tysięcy skarg indywidualnych konsumentów oskarżających Big N za umyślne „postarzanie” sprzętu.

– Z zaskoczenia w sieci pojawiła się edycja kolekcjonersja Dying Light 2. Jest to szczególnie zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, że o grze przez ostatnich kilka miesięcy było cicho. Sam #techland też zapowiada więcej informacji w tym roku. Plotki zaś głoszą – że w 2021 gra powinna mieć już swoją premierę.

– Modderzy podjęli starania, by umożliwić graczom zbałamucenie Keanu Reevsa w #cyberpunk2077. Odnieśli sukces, ale CD Projekt RED zbanowal moda pozwalającego na zmianę modeli w grze tłumacząc, że o ile fikcyjne postaci można sobie „używać” do woli, tak modele oparte na prawdziwych twarzach już niekoniecznie pozwalają na taką „wolność” modderów.

– BioMutant – dawno temu głośno zapowiadana produkcja, która po ów zapowiedziach praktycznie zeszła do podziemia – nagle dostała datę premiery. Gra wygląda jak połączenie Ratchet & Clanka, Monster Huntera i Zeldy. Zapowiada się naprawdę smacznie, a wskazana data, kiedy gra ma się pojawić na sklepowych półkach to 25 maja tego roku.

– Lucid Games przedstawiło szerzej swój ex dla #ps5 , opowiadając o rozgrywce, celach, możliwościach i trybach gry. Dodatkowo – gra będzie dostępna w lutym za darmo dla posiadaczy Playstation Plus. A w samym Playstation Plus znajdzie się jeszcze Control od Remedy, oraz Concrete Genie.

– The Medium od Bloober Team – już dostępna. Gra zbiera oceny z całego spektrum – od 4/10 do 9/10. To co jest chwalone przez jednych – jest też krytykowane przez drugich. Przeważają jednak pozytywne wrażenia.

– Coś dla fanów City-Builderów. Post-apokaliptyczne „settlersy” – czyli Endzone: A World Apart – mają swoją datę premiery, a jest to 18 marca. Gra jest już od wielu miesięcy dostepna w fazie Early Access na Steam, ale skoro na takie ciasteczko skusiło się ponad 150 tysięcy graczy to coś w niej musi być.

Tag do czarnolistowania – #gpt 🙂

#gry #zainteresowania #ciekawostki