Nazywamy się “Stowarzyszenie…

Nazywamy się “Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn””. Tak, długie. Wiemy. W skrócie Thorn. Mogłeś o nas słyszeć przy okazji wielu projektów. To my organizujemy Festiwal Fantastyki “Copernicon” (http://www.copernicon.pl, https://www.facebook.com/copernicon.torun), czy współtworzymy Dzień Gier Planszowych “GRAwitacja” https://www.facebook.com/events/1991499931132000/. Mogliście o nas słyszeć też z dziesiątek mniejszych wydarzeń które tworzymy lub współtworzymy.

Jednak od ponad roku bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym, dla nas projektem jest nasza siedziba, czy “Erebor” jak go nazywamy. Na Erebor obecnie składają się 4 pomieszczenia (Sala Wielka (70m2), Sala Mała (15m2), Biuro (15m2) oraz Magazyn (10m2). Jest to miejsce, w którym organizujemy dziesiątki wydarzeń związanych z grami, i szeroko pojętą fantastyką i popkulturą:

Wtorki z planszówkami (w każdy wtorek!);
Piątkowe (i kilka razy w roku całoweekendowe) turnieje gry karcianej Magic: the Gathering;
całonocne LAN party;
Spotkania miłośników gier bitewnych “BeerHammer”;
Spotkania miłośników kultury dalekiego wschodu, mangi i anime;
Gramy w gry RPG;
Organizujemy seanse filmów i seriale z użyciem projektora full HD, a osiągane 110″ obrazu robi wrażenie 😉 (Tylko sobie nie myśl inaczej – legalnie. Mamy wykupiony parasol licencyjny i kupujemy legalne nośniki);
oraz robimy dziesiątki innych rzeczy.

O naszej bieżącej działalności możecie dowiadywać na – aktualne informacje znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszenieThorn/;

Historia wydarzeń naszego fanpage’a powiedziała nam, że od listopada 2016 do , kiedy wprowadziliśmy się do Ereboru współtworzyliśmy ponad 230 mniejszych i większych wydarzeń. To niemal event co 3 dni!

Odwiedzający Erebor mają również dostęp do naszych zbiorów (w nawiasach linki do spisów dostępnych pozycji):
Gier planszowych (https://bit.ly/2ODtnp1)
Literatury fantastycznej (https://bit.ly/2PMc4qH)
Mang i komiksów (http://bit.ly/2qCifiM)
Podręczników do RPGów (https://bit.ly/2qASCiq)
Masa innego sprzętu przydatnego przy hobby związanych z fantastyką (znaczniki do gier, blaty do bitewniaków, sprzęt i artykuły biurowe wszelkiej maści etc.)

Kolekcja z miesiąca na miesiąc się powiększa dzięki działalności Stowarzyszenia, życzliwości naszych partnerów i darowiznom od osób dzielących nasze idee.

Erebor jest miejscem, które prowadzimy za darmo dla każdego, kto chce spędzić ciekawie czas wśród podobnych hobbystów.

Nasze spotkania są otwarte i bezpłatne. I chcemy, żeby tak zostało. To 110m2, które służy integracji pasjonatów na ścisłej starówce Torunia.
https://patronite.pl/stowarzyszeniethorn

#fantastyka #sciencefiction #grybezpradu #konwent #torun #planszowki #manga #anime #gry #gryplanszowe #grykarciane #rpg #copernicon #gry