Hej! Jestem Sagez, zajmuję…

Hej! Jestem Sagez, zajmuję się tutaj głównie tagiem #falloutmod i pomyślałem, że skoro nie gram tylko w Fallouta to napiszę jeszcze o kilku innych grach, do których lubię wracać – oczywiście z odpowiednimi modyfikacjami do nich. Będzie to więc swego rodzaju lista polecająca z krótkim opisem moda i jego wpływem na rozgrywkę.

Seria Fallout: długo by o tym pisać!
TL;DR o F1 polecam oczywiście Fix it (dostępny na NMA), do F2 Restoration Project w połączeniu z Economy and Combat Rebalance Mod (bardzo warto spróbować!). Trójki nie skończyłem, w czwórkę nie grałem, o New Vegas pisałem tu.

Brothers in Arms: Road to Hill 30 & Earned in Blood
Strasznie żałuję, że ta seria umarła – a może raczej szkoda tego, że ostatnia część była tak słaba i nie została porządnie poprawiona przez modderów. To przecież porządne taktyczne gry, gdzie na wysokim poziomie trudności naprawdę łatwo jest zginąć, a dokładne celowanie jest koniecznością. Gry te jednak mają już swoje lata, a sztuczna inteligencja (zwłaszcza w RtH) pozostawia trochę do życzenia, nie kwapiąc się do atakowania naszych pozycji, czekając raczej na egzekucję z flanki… i tutaj z pomocą przychodzą genialne mody Rendroca. W skrócie: dodają nowe zachowania naszych i wrogich żołnierzy, lepsze, bardziej aktywne AI, niesamowicie intensywną walkę i możliwość dostosowania niemal każdego aspektu gry (fizyka, efekty, parametry broni, liczebność przeciwnika etc). W odpowiednim warunkach Niemcy rzucą granat dymny i pod jego osłoną ruszą na was z kontratakiem, a flankowani natychmiast zmienią pozycję na dogodniejszą. Zresztą, warto po prostu spróbować. Na najwyższym poziomie trudności ginę co chwilę i świetnie się bawię. Mody dostępne również na mod db. Niesłusznie zapomniane gry!

Total War
Tutaj będzie krótko, bo ostatnio gram tylko w Medievala 2 oraz mało popularne Empire. Do Medievala polecam koniecznie Ultimate AI (możliwość tworzenia trwałych sojuszy i efektywnej dyplomacji) i opcjonalnie spatchowane Stainless Steel.
Empire z kolei przyniosło lepszą i wygodną dyplomację, ale co z tego, skoro rozgrywka i tak boryka się z wieloma problemami? Na to odpowiedzią jest Bran’s Empire Campaign AI. Gra staje się o wiele mniej przewidywalna, a AI jest o wiele bardziej agresywne. Mniejsze nacje potrafią nieraz skutecznie bronić się przed większymi, a nawet je pokonywać (u mnie Dagestan oderwał 3 prowincje od Rosji!). Desanty z morza są częste.
Submody tego samego autora zmniejszają buga z turą Ottomanów, zmieniają ekonomię i zmniejszają problem z ekspansją Hindusów. Warto zagrać w Empire z tym modem, choć jednocześnie autor zmniejszył celność broni palnej oraz zwolnił upadek morale podczas bitew, czego nie jestem fanem. Do pobrania niestety tylko na totalwarcenter (okropna strona).

Stalker

Jeszcze krócej: grałem kiedyś w Lost Alpha, ale teraz wiem, że LA przy Zewie Czarnobyla jest po prostu niedopracowana. Zew Czarnobyla to największa Zona i po prostu wolność rozgrywki, którą możemy sobie zmieniać do woli przy użyciu mniejszych modów, takich jak wojny frakcji, nowe questy czy zmieniające się relacje między frakcjami. Zresztą… co tu przedstawiać? Ten mod zasłużenie stał się słynny.

HoMM 5.5

Zaliczam się do fanów piątej odsłony popularnych hirołsów. Ma ona swoje wady, ale przyniosła też wiele świeżości czy po prostu dobrych rozwiązań (zdolności bohaterów, umiejętności rasowe, 2 ulepszenia na jednostkę, czary teleportujące do miasta lub teleportujące do nas armię) zamiast na siłę walczyć z legendą trójki. HoMM 5.5 powiększa siatkę bitewną na której walczymy, balansuje klasy postaci i szkoły magii, przyśpiesza AI i zapewnia graczowi wyzwanie (ja w tym modzie muszę ustawiać ,,casual” żeby wygrać z komputerem, w niezmodowanej piątce zawsze wygrywałem), dodaje nowe umiejętności oraz nowe artefakty. Jeżeli tęskniliście za mantikorami oraz death knightami, to dzięki temu modowi już nie musicie, wystarczy tylko wybrać odpowiedniego bohatera!

HoMM 5.5 ogrywałem ostatnio z kolegami na telewizorze i bawiliśmy się bardzo dobrze. Jest też świetny tryb duel do szybkich bitew. Średnia 9.6 nie wzięła się znikąd. Bardzo polecam!

Jakie są Wasze ulubione gry i mody do nich? Napiszcie, pomożecie komuś przyjemnie spędzić czas, a i twórcy modów się ucieszą.

#gry #mody #grypc #pcmasterrace #falloutmod (dziękuję Wam! Osiągnęliśmy 150 obserwujących!)