Ciekawią mnie ludzie którzy…

Ciekawią mnie ludzie którzy uważają że ten kod z wycieków CDPR będzie wykorzystany przez moderów czy też konkurencję. To chyba ludzie którzy myślą że skoro piracą gry i nikt się do nich nie dobiera to znaczy że moder/firma może skorzystać z takiego wycieku i też nic im się nie stanie. Zerowe pojęcie o tym jakim burdelem prawnym jest wykorzystywanie kodu z przecieków do jakichkolwiek celów.

Gdy był wyciek kodów źródłowych Nintendo Wii, deweloperzy Dolphina od razu powiedzieli że absolutnie tego nie ruszą, bo byłby to koniec projektu. Przez cały okres istnienia Dolphina tworzony on był na zasadzie inżynierii wstecznej konsol i tworzeniu własnego kodu na tej zasadzie. W ten sposób nie łamią żadnych praw autorskich bo tworzą swoją własną implementację emulatora. Gdyby w projekcie pojawiła się choćby jedna linijka kodu z przecieku, cały projekt dostałby takie pozwy, że żadna osoba związana z tym projektem już by nie wróciła do pracy jako programista.

Także jeżeli na serio myślicie że te przecieki pozwolą na naprawienie CP2077 albo konkurencja je wykorzysta do własnych celów, to pieprznijcie się patelnią w łeb czy coś, bo tylko skończony idiota próbowałby wykorzystać te przecieki do stworzenia czegokolwiek innego z ich imieniem na etykiecie.

#zalesie #cyberpunk2077 #cdprojektred #programowanie #gry #pcmasterrace #gamedev